Sosyal Medya Yönetimi

seo fiyatları, web sitesi fiyatları, web tasarım fiyat, internet sitesi kurma maliyeti, sosyal medya uzmanı, google reklam yönetimi, marka başvurusu, marka tescil başvurusu, patent başvuru, dijital pazarlama ajansı, dijital pazarlama uzmanı e ticaret sitesi, softtr, ideasoft, ticimax,ürün fotoğrafçısı, marka patent

Tüm dünyanın alışveriş alışkanlıkları değişti, UYANIN! Digital dünyada var olma zamanınız geldi de geçiyor bile. Siz ürününüzü hazırlayın, sizi duyurma işi bizde!

Markaların hedef kitlelerine ulaşabilmesi ve büyüyebilmesi için doğru marka yönetimiz önem arz etmektedir.

Her gün pazara bir çok marka katılmaktadır. Bu markaların içerisinde tanınırlığı yükseltmek, güvenilir olmak

ve pazar diliminde daha çok yere sahip olmak için firmanın misyonunu ve vizyonunu ortaya koymak, ürün ve

hizmetleri çekici kılmak gereklidir. Bu başarılı profesyonel marka yönetimi ile mümkündür.

Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama stratejinizde önemli bir yere sahiptir. Pazarınızla ilgili ayrıntıları ve

çözümleri iyi belirlemek gerekir. Hedefimiz etkili bir sosyal medya yönetimi ile ürün ya da hizmetlerinizin daha

geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak farkındalık oluşturmak, potansiyel müşterilere ulaşarak işinizi büyütmenize

yardımcı olmaktır. Sosyal medya da içerik yayınlamayı, dijital reklamları profesyonel bakış açısı ile ve dikkatle yönetmek amaçlanır.

Sosyal medya yönetimi stratejik yönetim ister. Sadece yorumlara ya da mesajlara cevap vermek, üst üste paylaşım yapmaktan daha fazlasını içerir. Paylaşımlar düzenli aralıklarla yapılmalı, yorumlara kısa zamanda cevap verilmeli, nazik bir dil kullanılmalıdır. Paylaşımların düzenli olması iletişimin ve etkileşimin sürekliliğini sağlar. İlgi çekicilik, kaliteli içerikler, fotoğraf ya da videoların çözünürlüğü de etki faktörlerindendir.

Bu noktada kendinize şu soruları sormalısınız;

  • Pazarlamadaki yeni fırsatlara nasıl tepki veriyorsunuz?
  • Şirketiniz dijital dünyadan ne kadar yararlanıyor?
  • Firmanız için uygun olan sosyal medya yönetim platformları nasıl seçilmelidir?
  • Sosyal medya yönetimimi ne kadar doğru yönetiyorum?

Dijital pazarlama planı hazırlamadan önce;

Firmanız için en iyi sosyal medya platformlarını belirlemelisiniz. Paylaşımlarınız kendine özgü olmalıdır.  İçerikler, metin ve görsel bir bütün olmalıdır. Mesaj metni etkili, görsel iyi tasarlanmış ya da video ve görseller yüksek çözünürlüklü halde çekilmiş olmalıdır. Rakip ürünlerin içeriğine benzerlik ve sloganlar kullanılmamalıdır.

Ülkemizde aktif sosyal medya kullanıcısı yaklaşık olarak 42 milyondur. Bu kitle içerisinde rakiplerinizden farklılaşıp, hedef kitlenizin dikkatini çekecek paylaşımlar yapıyor olmanız gerekmektedir.  Paylaşımdan sonra yapmanız gereken reklam gücünü kullanmaktır.

Sosyal medyada profesyonel şekilde içeriklerinizi hazırlıyor, reklamlarınızı doğru yöneterek hedef kitlenize daha hızlı ulaşmanızı sağlayıp etkileşimlerinizi yüksek tutuyoruz.

            SOSYAL MEDYA DA WEB SİTESİNİN ÖNEMİ

Sosyal medya yönetimi yapılırken web sitenizin optimize edilmiş halde olması önemlidir. Sitenin mobil uyumlu olmaması ve profesyonel, kolay, anlaşılır şekilde dizayn edilmemiş olması ziyaretçilerin azalmasına, elde ettiğiniz etkileşimin azalmasına neden olacak bu da çalışmalarınızın belli bir yüzdesinin boşa gitmesine sebep olacaktır.

Sitenizin alışveriş kurallarına uygun, güvenlik sertifikaları alınmış olması sosyal medya ile bağlantısında ve instagram mağaza açılmasını kolaylaştırmasını sağlayacaktır. Bu da kullanıcı da güven artışı sağlayan unsurlardan biridir.

Kısaca sosyal medya yönetimindeki uzmanlığımızdan yararlanarak daha çok müşteriye ulaşmak ve işletmenizin büyümesini istiyorsanız size uygun paketlerimizden birini tercih edebilirsiniz

TOP